Пропонуємо календарно-тематичне планування з фізики та астрономії на 2021-22 навчальний рік. Для зручності, документи подаються у двох форматах: електронному та у вигляді буклету. Перша форма доречна під час перегляду документа на моніторі комп’ютера, друга – для друку на паперовому носії. Інструкцію щодо друку буклетів ви можете отримати за цим посиланням.
Зауважимо, що перелік лабораторних робіт у плануванні 7-11 класів перевищує за кількістю експериментальні роботи, які зазначені чинними програмами. Відповідно до вимог програми це не є порушенням. Проте, проведення додаткових лабораторних робіт чи виконання додаткових експериментальних завдань сприяють лише кращому засвоєнню навчального матеріалу, розвитку експериментальних навичок учнів.
“… залежно від умов і наявної матеріальної бази фізичного кабінету вчитель може замінювати окремі роботи або демонстраційні досліди рівноцінними, використовувати різні їхні можливі варіанти. Учитель може доповнювати цей перелік додатковими дослідами, короткочасними експериментальними завданнями, об’єднувати кілька робіт в одну залежно від обраного плану уроку. Обов’язковою для виконання всіма учнями класу є як мінімум одна фронтальна лабораторна робота у кожному розділі програми (на вибір учителя), оцінки за яку виставляється в класному журналі під датою її проведення.” |
Так само, зміст навчальних тем у деяких класах може дещо не відповідати змінам, які зазначені у методичних рекомендаціях МОН України 2019 року. Проте, учитель має пам’ятати, що лист МОН України пропонує лише рекомендації щодо викладання предмету. Остаточне рішення щодо змісту навчального матеріалу у будь-якому класі залишається за вчителем.
Сподіваємось, що наші матеріали будуть корисними у підготовці до нового навчального року.