Контроль знань

Як провести опитування в Едмодо

Щоб отримати швидкий зворотний зв’язок з того чи іншого питання, можна скористатися такою функцією Edmodo, як опитування. test_1_small

 1. Щоб створити опитування, виберіть опцію “Poll”.
 2. Надрукуйте своє запитання і декілька можливих відповідей. Якщо у вас виникла потреба додати відповідь скористайтеся кнопкою “add answers”
 3. Введіть адреси або назву групи і натисніть кнопку “Відправити” (Send), як ви це робите під час створення повідомлення.

Члени групи побачать опитування на сторінці групи. Їм потрібно буде вибрати відповідь і натиснути “vote”. Можна відповісти лише один раз й не можна скасувати свою відповідь.

Результати опитування будуть надруковані на сторінці вчителя безпосередньо під опитуванням. Учитель буде бачити тільки загальний результат. Хто і як відповів, він не буде знати. Щоб оновити результат опитування, потрібно натиснути “Refresh”.

Створення тесту

Едмодо надає вчителю можливість створювати свої тести, опитування для контролю й оцінки знань учнів, вікторини. Можна створити новий тест або завантажити тест, який використовувався вами раніше на Едмодо, можна обмінюватися тестами з вчителями через бібліотеку.

Щоб створити новий тест, вибираємо опцію “Quiz” (Вікторина).

test_2_small

Під час створення нового тесту потрібно заповнити його назву, в поле опису тесту дати до нього необхідні пояснення або коротку анотацію, призначити термін і час виконання тесту. Якщо встановити прапорець “показувати результат”, то учень зможе бачити результати свого тестування. При застосуванні прапорця “випадковий вибір питання” питання в тесті будуть відкриватися учневі не по порядку, а довільно (іноді така опція корисна).

Далі вибираємо тип питань і натискаємо “Додати перше питання” (Add First Question).

А далі алгоритм створення тесту простий:

 • вибираємо тип питання;
 • заповнюємо перше питання;
 • призначаємо кількість балів за правильну відповідь;
 • додаємо варіанти відповідей і задаємо правильну відповідь (в питанні з множинним вибором відповідей);
 • за потребою приєднуємо до запитання файли, даємо посилання або матеріали з бібліотеки;
 • додаємо нове питання і оформляємо його (якщо потрібно, робимо вкладення);
 • коли все готово, користуємося опцією “попередній перегляд”, щоб побачити, як тест буде виглядати для учнів;
 • натискаємо кнопку “assign quiz”
 • у вікні, складаємо повідомлення, вставляємо адресатів і відправляємо тест.

Можливі наступні форми тестових завдань:

 1. Питання з множинним вибором відповіді
 2. Питання відкритої форми
 3. Питання на встановлення відповідності
 4. Так / ні

Після того, як ви натиснули кнопку “assign quiz” (кнопка 5, див. Скріншот вище), ви будете перенаправлені на сторінку групи і зможете призначити термін здачі тесту, вставити одержувачів:

Завантаження готового тіста

Підготовлений вами тест зберігається в Едмодо і ви можете ним скористатися не один раз. Щоб завантажити готовий тест, виберіть “Load a previously created Quiz”.

З’явиться список раніше створених вами тестів. Виберіть потрібний вам, і він автоматично завантажиться. Вам буде доступна функція редагування тесту, додавання питань і призначення термінів здачі.

Необхідно буде пояснити учням, як працювати з тестом.

На сторінці відеоінструкцій під номером 3 розміщений відеоролик про роботу з тестом від імені учня.

Виконання тесту учнями

Підготовлений учителем і відправлений групі (або окремим учням) тест  відтворюється в повідомленні вчителя. Щоб виконати тест, учням необхідно дотримуватись інструкції:

 1. Як тільки тест опублікований для групи, учні вибирають “Take Quiz” поруч з датою, щоб приступити до тесту.
 2. З’явиться сторінка з назвою і анотацією тесту. Вибираємо “Start Quiz”. Почнеться відлік часу і учневі буде доступний перше питання.
 3. Вибравши відповідь, учень може перейти до наступного питання, натиснувши стрілку “next” праворуч вгорі. Повторюємо дії, переходячи від питання до питання, поки тест не буде закінчений.
 4. На верхній панелі праворуч буде відображатися на скільки питань учень вже відповів і скільки часу залишилося до закінчення тесту. На лівій панелі відображається загальна кількість питань в тесті і над яким питанням думає учень в даний момент.
 5. Відповівши на всі питання, необхідно натиснути на “Submit Quiz” у верхньому правому куті.
 6. Якщо вчитель налаштував перегляд результатів (зазначив під час створення тесту галочкою опцію “show results”), тоді учні зможуть подивитися, як вони впоралися з тестом, вибравши “view results”. Вони побачать свою відповідь на кожне питання і правильну відповідь.

Більш докладно роботу учня з тестом можна подивитися у відеоролику № 3 на сторінці відео інструкцій.

Перегляд результатів тесту

Кількість учнів, які виконали тест, буде позначено поруч з кнопкою “Turned in”, яка розташована поруч з надрукованим тестом на сторінці групи. В процесі того, як учні будуть завершувати виконання тесту, вчитель отримуватиме про це повідомлення.

Перейшовши за посиланням “Turned in”, учитель побачить список членів групи ліворуч і кількість набраних балів (якщо налаштована автоматична оцінка тесту) навпроти прізвища кожного учня, який виконав тест. Праворуч сторінки, в робочій області, ви побачите загальні результати тесту. У них будуть позначені бали, що отримали учні; ви побачите, хто набрав більшу кількість балів і колові діаграми, які відтворюють кількість правильних і неправильних відповідей групи.

Щоб подивитися результати тесту конкретного учня, натисніть на його прізвищі.

Питання з множинним вибором відповіді, правильно / неправильно та заповнення пропусків перевіряються автоматично.

Правильність відповідей на питання формату з множинним вибором відповіді, правильно / неправильно і коротку відповідь оцінюється відповідно до ваших налаштувань під час створення тесту правильної відповіді.

Щоб оцінити питання з короткими відповідями, потрібно перейти до результатів тесту конкретного учня, прочитати його коротку відповідь й позначити його правильність (правильно – correct, неправильно – incorrect).

Помітивши відповідь як правильну, поставте кількість балів за неї в відповідному місці.

Після того, як тест перевірили, виберіть вгорі опцію “show results”, і учень побачить свої результати.

За бажанням учитель може додати результати тесту в журнал “add to gradebook”. Як це зробити, ви можете побачити в кінці відеоролика № 3 “Виконання тесту учнем” на сторінці відео інструкцій .